Pompa ciepła Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław

Oferujemy sprzedaż wraz z montażem pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych.

Proponowane przez Nas Pompy Ciepła i Panele Fotowoltaiczne oraz inne podzespoły to produkty najwyższej jakości. Ich instalację przeprowadzi wyspecjalizowana ekipa monterska. W ofercie posiadamy produkty wielu światowych marek takich jak: Atlantic, Vienssman, Nibe.

Pompa ciepła

ATLANTIC / VIESSMANN / NIBE

Oferta

Cena instalacji pompy ciepła zaczyna się od 30 tyś zł. U każdego klienta jest ona inna co spowodowane jest indywidualnym projektem – każdy ma inny dom, inne zapotrzebowanie na ciepło, inny układ CO. Dla swoich klientów przygotujemy trzy wyceny w zależności od użytych komponentów.

Oferujemy kompleksową realizację poprzez:

– DARMOWĄ WYCENĘ

– DOSTARCZENIE I MONTAŻ INSTALACJI

– DOKUMENTACJA POWYKONAWCZA

– SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY

AKTUALNA OFERTA:

Przedstawiamy wybrane oferty – w losowej konfiguuracji.

Zadzwoń by otrzymać indywidualną wycenę.

Pompa ciepła ulotka.
Ulotka Pompa Ciepła Nowy Dom PNG.
Ulotka pompa ciepła montaż.
Pompa ciepła Bydgoszcz.

Zasada działania pompy ciepła – ekologiczne ogrzewanie

Pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla osób chcących nowocześnie podgrzewać swój dom. Jest to urządzenie dla osób, które chcą  wymienić  swój piec na gaz czy piec na ekogroszek. Dzięki takiemu rozwiązaniu można generować większe oszczędności by ogrzać dom.

Pompy ciepła zaliczane są do źródeł odnawialnej energii, ponieważ do ogrzewania pomieszczeń wykorzystują ciepło z powietrza lub z gruntu. Zasadę działania tego urządzenia można opisać jako wytwarzanie ciepła, dzięki wytwarzaniu jego obiegu pomiędzy obszarami, gdzie panuje różnica temperatur. Praca pompy ciepła polega na usuwaniu ciepła z zewnątrz i przekazywania go do wewnątrz za pomocą domowej instalacji grzewczej.

Wyróżnia się kilka rodzajów pomp. Jednym jest choćby pompa ciepła powietrze-woda, innym ziemia-powietrze, czy nawet ziemia-woda. Niezależnie od tego, jaki rodzaj zostanie zamontowany, pompa pobiera energię z zewnątrz, przykładowo z powietrza, a to powietrze oddaje energię po przetworzeniu w obiegu, aż w końcu energia cieplna trafia do instalacji grzewczej. Cały proces pozyskiwania energii cieplnej jest przyjazny dla środowiska.

Montaż pompy ciepła.

Montaż pompy ciepła – instalacja

W zależności od wybranego rodzaju pompy ciepła inaczej będzie przebiegać jej instalacja. Warto pamiętać, że pompa ciepła jest urządzeniem, które można zamontować w nowo budowanych obiektach, ale i podczas prac modernizacyjnych już istniejących budynków. Ten rodzaj źródła ciepła może ogrzać z powodzeniem zmodernizowany 30-letni dom, jak i nowo oddany do użytku budynek.
Od czego należy zacząć montaż pompy ciepła?
Od wykonania projektu instalacji i wybrania pompy o odpowiedniej mocy grzewczej.
Kolejne kroki to:
  • wyznaczenie miejsca, w którym ma stanąć pompa ciepła,
  • zgłoszenie do urzędu montażu tego urządzenia,
  • w wypadku wyboru pomp gruntowych: wykonanie odwiertów,
  • montaż urządzenie i podłączenie go do domowej instalacji,
  • uruchomienie pompy i sprawdzenie, czy działa w należyty sposób.
Wybierając pompy powietrzne nie trzeba przeprowadzać dodatkowych prac związanych z pozyskiwaniem energii cieplnej, ponieważ to powietrze, które nas otacza będzie czynnikiem energotwórczym. Jednak w wypadku pomp gruntowych, które wykorzystują temperaturę gruntu, ich montaż wiąże się z wykonaniem odwiertów na terenie działki.

Ile kosztuje ogrzewanie pompą ciepła?

Instalacja, w której pompa ciepła, jest energooszczędna, a jednocześnie bardzo wydajna. Choć ten system ogrzewania, może wydawać się skomplikowany, tak naprawdę opiera się o źródło odnawialnej energii powietrza czy gruntu, które są przecież dostępne dla każdego za darmo. Głównym kosztem, który należy ponieść jest inwestycja w projekt instalacji i montaż odpowiedniej pompy ciepła.

A jakie są koszty eksploatacji? Tutaj warto mieć na uwadzę moc pompy, jak i to czy wykorzystywana jest do ogrzewania domu, czy też ciepłej wody użytkowej. Istotna jest również ogrzewana powierzchnia. Największym kosztem eksploatacji, jaki będziemy ponosić jest koszt energii elektrycznej, która jest potrzebna do sterowania urządzeniem i jego pracy.

Zalety korzystania z pompy ciepła

Porównując ilość zużywanego prądu zapewniającą optymalną pracę pompy, a ceny za ogrzewanie gazowe czy tradycyjnym piecem opalanym węglem nie ma wątpliwości, że pompa jest nawet kilkunastokrotnie tańszym ogrzewaniem. A może być nawet darmowym! Wystarczy połączyć ją z panelami fotowoltaicznymi, aby otrzymywać swój własny prąd na potrzeby domu lub innego ogrzewanego obiektu. To doskonała opcja, aby zmniejszyć rachunki do minimum i uzyskać tani w utrzymaniu, ale wciąż ciepły i funkcjonalny dom.
Pompa ciepła jak działa.

Druga często wymieniana zaleta to łatwość obsługi. Wystarczy ustawić na sterowniku zadaną temperaturę i już można cieszyć się ciepłem w domu. W przeciwieństwie to tradycyjnych kotłów, pompy nie wymagają gromadzenia opału czy podawania go co kilka godzin. Raz ustawiając parametry na sterowniku, możemy cieszyć się przyjemnie ciepłym mieszkaniem. Czy można zmienić zadaną temperaturę? Oczywiście! Można to robić w zależności od potrzeb, a nawet pogody na zewnątrz.

Stwórzmy coś

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Zadzwoń lub napisz do nas - poznajmy się.

ecosoltech@o2.pl
ul. Fordońska 24
85-085 Bydgoszcz

NIP: 554-298-41-42

inż. Radosław Trojanowski
tel. 697282919
inż. Ireneusz Jakubowski
tel. 608660834

RODO