Fotowoltaika

Fotowoltaika Bydgoszcz Toruń Inowrocław

Cieszymy się, że EcoSolTech jest Państwa wyborem. Zajmujemy się projektowaniem i instalacją pv, która pozwoli na uzyskanie własnej energii elektrycznej ze słońca. Działamy na terenie Bydgoszcz i okolice, ale też znajdą nas Państwo na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Nasze doświadczenie pozwala nam wybrać najlepiej dopasowane instalacje i panele fotowoltaiczne dla danego domu lub firmy. Z naszą pomocą i za pośrednictwem fotowoltaiki każdy może obniżyć swoje rachunki do zera!

Fotowoltaika

Montaż systemów fotowoltaicznych

Oferta ☀️ Realizacja projektu

Cena instalacji fotowoltaicznej waha się w granicach 4,5 – 5 tyś zł za kWp. U każdego klienta jest ona inna co spowodowane jest indywidualnym projektem – każdy ma inny dach i inne zużycie prądu. Dla swoich klientów przygotujemy trzy wyceny w zależności od użytych komponentów. Oferujemy kompleksową realizację poprzez:

Darmową wycenę

Projekt Instalacji

Dostawę i montaż systemu

Podłączenie do sieci

Uruchomienie

Dokumentacja

Serwis gwarancyjny / pogwarancyjny

Aktualna oferta – instalacja fotowoltaiczna

Cena 43000 zł brutto (w tym VAT 8%) dotyczy zestawu:
(cena zestawu po uwzględnieniu dopłat ok. 35000 zł – zależnie od przysługujących ulg)
INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA – 9,9 kWp na dach skośny

• Falownik (inwerter): GROWATT 10000 TL3-S (trójfazowy) + WiFi
• Moduł fotowoltaiczny: 450W *22szt. ZN SHINE
• Konstrukcja montażowa do dachówki – belki czarne
• Okablowanie: DC 6 mm2; uziemienie linka 16 mm2, kabel 5×6
• Skrzynki el.: DC i AC (wył. przepięć DC/AC; wył. róż-pr AC; odłącznik AC/DC)
• Uzgodnienie instalacji z rzeczoznawcą PPOŻ

Chcesz obniżyć rachunki za prąd? Montaż fotowoltaiki to dobry pomysł

 

Ile trzeba zapłacić za energię ze słońca? Nic, oprócz kosztów instalacji fotowoltaicznej. Promieniowanie słoneczne jest przecież dla każdego darmowe i nie ponosimy kosztów korzystania ze słońca. Jednak chcąc zamienić promieniowanie na prąd stały, potrzebna jest odpowiednia instalacja fotowoltaiczna. Wtedy można cieszyć się darmową energią elektryczną, której wystarczy na potrzeby gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa.

Montaż fotowoltaiki.

Korzystając ze swojej instalacji można uniezależnić się od zmiennych cen energii z sieci. A co za tym idzie obniżyć rachunki za energię elektryczną na stałe. Dobrze dobrana moc instalacji zaspokoi wszystkie energetyczne potrzeby domu lub firmy. To za kolei zapewnia bezpieczeństwo energetyczne, ponieważ nawet jeśli nastąpi awaria w sieci dostawcy, to my i tak będziemy mieli swój własny prąd. Nie trzeba więc się martwić ani o rosnące ceny prądu z sieci, ani też o ewentualne awarie i braki w dostawach energii elektrycznej.

Czy instalacja fotowoltaiczna może wyprodukować nadwyżkę? Oczywiście, że może się zdarzać, że powstanie nadwyżka wyprodukowanej energii przez panele fotowoltaiczne. Panele słoneczne działają codziennie, niezależnie od tego, czy świeci pełne słońce, czy jest pochmurno. Dlatego można produkować również zbyt dużo energii, aby mogła ona zostać skonsumowana przez gospodarstwo domowe czy halę produkcyjną. Mając instalację off-grid nadwyżkę energii można magazynować i zużyć ją, kiedy będzie potrzeba. Wybierając instalację on-grid można nadwyżkę oddać do sieci. Nic się nie zmarnuje!

Fotowoltaika – Domowa elektrownia ekologiczna

Kilkadziesiąt fotoogniw łączy się w moduły fotowoltaiczne, aby uzyskać jednostki dające energię elektryczną o większym napięciu i mocy niż pojedyncze ogniwo. Obecnie moduły fotowoltaiczne są wykorzystywane w coraz szerszym zakresie. Dzięki swym zaletom: uniwersalności, niezawodności, modułowości oraz długiej żywotności, są one stosowane w setkach różnych instalacji – zarówno autonomicznych jak i połączonych z siecią energetyczną. Moduły fotowoltaiczne działają niezależne od pogody, produkując energię elektryczną nawet w pochmurne dni.

Jak to działa?

Ogniwo fotowoltaiczne składa się z płytki z półprzewodnika posiadającej złącze P (positive) – N (negative). W strukturze takiej występuje pole elektryczne (bariera potencjału). W chwili, gdy na ogniwo pada światło słoneczne, powstaje para nośników o przeciwnych ładunkach elektrycznych, elektron – dziura, które zostają następnie rozdzielone przez pole elektryczne. Rozdzielone ładunki powodują, iż w ogniwie powstaje napięcie. Po dołączeniu obciążenia (urządzenia pobierającego energię) następuje przepływ prądu elektrycznego.

Jak działa foowoltaika?
Budowa fotowoltaiki.

Objaśnienia do schematu budowy i działania ogniwa fotowoltaicznego:

Obecnie fotoogniwa najczęściej produkuje się z krzemu, który jest drugim (po tlenie)
najpopularniejszym pierwiastkiem na kuli ziemskiej (występuje m.in. w piasku). Istnieje kilka technologii produkcji fotoogniw z krzemu:

  1. technologia krzemu monokrystalicznego,
  2. technologia krzemu polikrystalicznego,
  3. technologia krzemu amorficznego (a-Si)

Czym jest fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne przetwarzają pozyskane przez słońce promienie słoneczne w energię elektryczną. Instalacja jest w 100% ekologiczna, czerpie i przetwarza energię z naturalnych pokładów energii słonecznej. Instalacja fotowoltaiczna nie wytwarza żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji jak w przypadku powszechnie stosowanych konwencjonalnych rozwiązaniach.

Energetyczny rynek w Polsce w zakresie fotowoltaiki cały czas się rozwija, a już niebawem udział w rynku Energii instalacji pochodzących z OZE ma wynieść ponad 30%!

Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu czy ziemi?

Montaż paneli słonecznych możliwy jest zarówno na dachu, jak i na ziemi. Który rodzaj instalacji jest lepszy? Tak naprawdę jest wiele czynników, które bierzemy pod uwagę, aby sprawdzić, które miejsce będzie lepsze. Wiele zależy od tego, jak położone jest gospodarstwo i która strona jest południowa, ale też od stanu dachu obiektu czy wielkości samej instalacji. A nawet od tego, czy dach nie będzie trwale osłonięty drzewami, czy sąsiadującymi obiektami.

Kluczowym elementem jest moc instalacji, czyli ilość paneli fotowoltaicznych, które trzeba będzie zamontować. Duże instalacje, które mają pokrywać energetyczne zapotrzebowanie domu lub budynków przemysłowych, których powierzchnia dachu jest za mała, aby pomieścić i udźwignąć taką ilość paneli, można zaprojektować jako instalacje naziemne. Także w przypadku, gdy mamy do czynienia ze złym stanem technicznym dachu lub jego konstrukcja nie pozwala na dodatkowe obciążenie w postaci paneli, należy wybrać instalację na ziemi.

Dofinansowania do paneli słonecznych – inwestycja która się zwraca

Panele słoneczne pozwalają na produkowanie energii na własne potrzeby, dzięki czemu nie trzeba pobierać prądu z sieci i płacić rachunków. Sporo osób zastanawia się, kiedy inwestycja się zwróci. Jednak zwraca się ona już od pierwszego dnia użytkowania! Aby obniżyć koszty związane z projektem i wykonaniem instalacji można skorzystać z dotacji w ramach rządowego programu.

Zwrot z inwestycji będzie widoczny każdego miesiąca, ponieważ produkując własną energię, zużywamy mniej energii z sieci lub w ogóle nie musimy jej pobierać, aby zaspokoić potrzeby swojego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa. Już po pierwszym okresie korzystania z energii odnawialnej będzie można zobaczyć, ile zaoszczędziliśmy na rachunkach za prąd.

Zainteresował Państwa szybki montaż paneli fotowoltaicznych? Wystarczy skontaktować się z nami. Przygotujemy audyt i kompleksową wycenę. Nasza firma to gwarancja wykonania usług na najwyższym poziomie na certyfikowanych sprzętach.

Stwórzmy coś

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Zadzwoń lub napisz do nas - poznajmy się.

ecosoltech@o2.pl
ul. Fordońska 24
85-085 Bydgoszcz

NIP: 554-298-41-42

inż. Radosław Trojanowski
tel. 697282919
inż. Ireneusz Jakubowski
tel. 608660834

RODO